Cyfrowa telewizja naziemna DVB-T w Boronowie

DVB-T

 Co to takiego? Czym to się je? DVB-T w Boronowe z Tomtronix.eu

Ostatnio głośno w mediach o cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T - ale co to tak naprawdę jest ? To nowoczesny system przesyłu dźwięku i obrazu, który gwarantuje dużo wyższą jakość odbioru - bez zakłóceń, śnieżeń, odbić. 

Obecnie w Polsce trwają prace wprowadzające właśnie system DVB-T w standardzie kodowania MPEG-4. Ważne jest aby przy wyborze nowego urządzenia, odbiornik mógł działać właśnie w takim standardzie.  Zakup urządzenia starszego typu (MPEG-2) spowoduje, że po wyszukaniu kanałów, usłyszymy tylko dźwięk - niestety ekran pozostanie czarny. 

Co potrzebujemy, aby odbierać telewizję w standardzie DVB-T? 

Jak już wcześniej napisaliśmy - nasze telewizory muszą być wyposażone w tuner DVB-T działający w standardzie MPEG-4 oraz poprawnie zainstalowaną antenę.

A co jeśli posiadamy starszy telewizor z tunerem analogowym  lub cyfrowym lecz oznaczonym jako MPEG-2? 

Wystarczy odwiedzić nasz sklep - w ofercie posiadamy szeroki wybór tunerów, które w bardzo łatwy sposób można zainstalować do naszych starszych odbiorników telewizyjnych. W większości przypadków - jeżeli wcześniej działała nam telewizja analogowa - zainstalowanie nowego tunera nie będzie wymagało montażu nowej anteny telewizyjnej lub jej ponownego ustawiania.